ADMIN_BAR
Середа, 24.04.2024, 09:04
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Пошук

https://legalaid.gov.ua

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

https://www.unicef.org/ukraine/

www.mon.gov.ua

http://pedpresa.ua

Зорянська гімназія        Красноградської міської ради

Робота шкільної бібліотеки

 

Бібліотека – це скарбниця

всіх багатств людського духу.
                                                     Г.Лейбніц              

 


     

План роботи шкільної бібліотеки на 2021/2022 навчальний рік


 

План

проведення місячника шкільних бібліотек

під гаслом "Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності"

у Зорянській  гімназії  Красноградської міської ради Харківської області

 

Заходи

Клас

Дата проведення

Відповідальний

1

 

Фотоконкурс

«Чудовий край – чудової краси!»

1-9

01.10-23.10

Бібліотекар

2

 

Акція «Жити в стилі ЕКО вчить бібліотека!»

1-9

01.10-23.10

Бібліотекар

3

Виставка малюнків:  «Синиця чубата– птах року 2021»

4-9

06.10-08.10

Бібліотекар

4

 

Смайл-опитування:

 «Що таке краєзнавство?»

5-9

13.10.

Бібліотекар

5

 

Краєзнавчі подорожі:

 «Барви осені»

5-9

20.10.

Бібліотекар

6

 

День бібліотворчості: «Читаємо, малюємо, граємо»

1-9

25.10

Бібліотекар

 

7

 

Краєзнавча вікторини: «Вивчай і знай свій рідний край!»

7-8

29.10

Бібліотекар

Бібліотекар:                             Оксана КРИЧКІВСЬКА

 


Фонд бібліотеки закладу:

Підручники :

1-4 класи – 469 прим.

5-9 класи – 710 прим.

Художня література5115 прим.


       Положення про бібліотеку

Зорянської гімназії 

  1. Загальні положення

1.1.      Бібліотека ЗНЗ є його обов’язковим структурним підрозділом, який

     здійснює   бібліотечно-інформаційне, культурно-просвітницьке

     забезпечення  навчально-виховного процесу як в урочний, так і в позаурочний

     час. Свою діяльність організовує спільно з педагогічним колективом, відповідно

     до планів роботи і регламентуючої документації, що затверджується

     директором закладу.

 1.2.    Навчальний заклад забезпечує правові, організаційні, фінансові та матеріальні

умови, необхідні для функціонування бібліотеки, зокрема, належне зберігання, використання і поповнення фондів бібліотеки, гарантує їх цілісність, неподільність і не відчуженість.

 1.3.   Приміщення, обладнання, майно бібліотеки утримується навчальним закладом на безстроковому і безоплатному користуванні та оперативному управлінні.

 1.4.    У своїй діяльності бібліотеки керуються Законом України «Про світу», Законом  України «Про бібліотеку і бібліотечну справу»,іншими  законодавствами та підзаконними нормативно-правовими актами.

1.5.     Бібліотека навчального закладу своєю діяльністю сприяє реалізації державної політики у галузі освіти і культури; дотримується принципів гуманізму і демократизму, пріоритету загальнолюдських цінностей і моралі.

1.6.    Бібліотека доступна та безкоштовна для користувачів, якими є вчителі, вихователі, учні, працівники навчального закладу, батьки.

 1.7.    Порядок доступу до бібліотечних фондів та іншої бібліотечної інформації, перелік основних послуг і умови їх надання визначаються правилами користування бібліотекою, які затверджуються директором навчального закладу і складаються на основі типових правил користування бібліотекою.

2. Основні завдання

2.1.     Бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів у забезпеченні всіх напрямів навчально-виховного процесу конкретного закладу у засвоєнні як програмних, так і позапрограмних вимог, у самоосвіті.

2.2.     Розширення бібліотечно-інформаційних послуг на основі удосконалення традиційних і засвоєння нових бібліотечних форм і методів роботи. Введення в роботу бібліотеки новітніх технологій.

 2.3.    Формування в учнів вмінь та навичок бібліотечного користувача, розкриття перед ними основних функцій бібліотеки, з’ясування прав і обов’язків користувача, вихованням поваги до правил користувача своєї і будь-якої бібліотеки, популяризації бібліотечно-бібліографічних знань.

2.4.     Сприяння вихованню гармонії, морально досконалої особистості, свідомої до свого громадського обов’язку, відкритої до інтелектуального і творчого розвитку.

2.5.     Всебічне сприяння підвищенню фахової, педагогічної майстерності вчителів, батьків шляхом популяризації педагогічної літератури і надання інформації про неї.

 2.6.    Бібліотечно-інформаційне забезпечення особистісних потреб користувачів у дозвілевій діяльності, у профорійтаційному визначенні.

2.7.     Виховання в учнів інформаційної культури – сталого відношення до пошуку інформації, до свідомого добору джерел, особистої оцінки.

2.8.     Координація діяльності бібліотеки з громадськими організаціями, співпраця та взаємодія з освітянськими бібліотеками та мережею бібліотек інших систем.

3. Зміст роботи

                 3.1.    Формує універсальний, з врахуванням профілю, бібліотечний фонд, який відповідає змісту навчання у навчальному закладі, його інформаційним і виховним функціям, запитам та інтересам користувачів, забезпечує його належне розміщення, облік і зберігання.

              3.1.1. Здійснює організацію, раціональне розміщення та облік основних і

додаткових бібліотечних фондів, їх зберігання та реставрацію.

 3.1.2. Систематично аналізує використання бібліотечного фонду, веде роботу з його популяризації.

 3.1.3.  Обслуговує читачів у режимі абонементу.

       3.2.    Формує і веде довідково-бібліографічний апарат, використовуючи традиційні і сучасні електронні носії інформації з метою багатоаспектного бібліографічного розкриття бібліотечного фонду.

       3.3.       Засобами бібліотечної роботи популяризує книгу і читання, підвищує престиж освіченості і культурності, виходячи як  з потреб суспільства, так і з природних прагнень особистості.

3.3.1.   Складає і готує списки літератури на допомогу навчально-виховній роботі закладу, виконує довідкову й інформаційну роботу шляхом масового, групового та індивідуального інформування.

3.3.2.    Веде роботу з популяризації бібліотечно-бібліографічних знань серед учнів за допомогою проведення бесід, організації книжкових виставок, оглядів, лекцій, бібліотечних уроків тощо.

3.3.3.   Спільно з вчителями та громадськими організаціями проводить читацькі конференції, літературні та музичні вечори, диспути, ігри тощо.

3.3.4. В межах своєї діяльності бере участь у навчально-виховному процесі, в організації загальних, групових, класних, масових заходах, виставках та оглядах, передбачених планом роботи.

4. Управління, структура та штати

      4.1.     Відкриття бібліотеки здійснюється за наявності відповідної матеріально-технічної, науково-методичної бази.

4.2.    Забороняється використовувати приміщення бібліотеки для робіт не передбачених завданнями бібліотеки.

4.3.    Загальне керівництво, створення необхідних умов для здійснення якісної та ефективної роботи, контроль за діяльністю бібліотеки, прийом на роботу бібліотечних працівників здійснює директор навчального закладу.

4.4.    Бібліотека навчального закладу не є юридичною особою. Вона може

мати   штамп, який містить в собі назву навчального закладу.

4.5.     За організацію роботи бібліотеки, бібліотечних процесів несе безпосередньо завідувач бібліотекою, який підпорядковується директору навчального закладу, є членом педагогічного колективу і входить до складу педагогічної ради закладу.

4.6.    Бібліотечний працівник повинен мати спеціальну бібліотечну або педагогічну освіту. Коло посадових обов’язків бібліотечного працівника визначається на підставі посадових інструкцій. Посадові оклади визначаються відповідно до діючих схем в межах асигнувань, передбачених на заробітну плату, відповідно кваліфікаційним вимогам.

Бібліотечні працівники підлягають атестації згідно з чинним законодавством.

4.7.    Виконання робіт бібліотечним працівником, не передбачених даним Положенням оплачується додатково або компенсується додатковими вихідними.

4.8.    За домовленістю з директором і наявності необхідної освіти, відповідно до чинного законодавства, бібліотечний працівник має право на педагогічне навантаження у школі: викладання окремих предметів, ведення гуртків і факультативів.

4.9.    Режим роботи бібліотеки встановлюється директором навчального закладу відповідно до внутрішнього трудового розпорядку. Один раз на місяць в бібліотеці встановлюється санітарний день.

4.10.   Щоденно дві години робочого дня виділяється на виконання

внутрішньої  бібліотечної роботи.

     4.11.   Бібліотечний працівник забезпечує облік, зберігання і використання

     всіх    одиниць фонду згідно з відповідними інструктивними

     матеріалами  Міністерства освіти України і Міністерства культури та

     мистецтв України, несе відповідальність за зберігання фонду згідно з

     чинним законодавством.

4.12.    Бібліотека працює згідно з планом, затвердженим директором навчального закладу, який є складовою частиною плану навчально-виховної роботи закладу.

4.13.    Придбання документів й інші витрати на утримання бібліотеки передбачаються за рахунок коштів закладу.

4.14.     Методично-інформаційне керівництво бібліотекою, підвищення кваліфікації її працівників забезпечують органи державної виконавчої влади, що опікуються установами освіти, регіональні методичні центри, обласні інститути післядипломної освіти тощо.

4.15.     При бібліотеках працює читацький актив з числа учнів, вчителів і батьків, який допомагає працівникам бібліотеки у виконанні бібліотечної роботи.

  1. Права, обов’язки та відповідальність
  1. Бібліотека має право:
    1. Визначати форми та зміст своєї діяльності.
    2. Розробляти правила користування бібліотекою та іншу регламентуючу документацію, що затверджується керівником навчального закладу.
    3. Визначати згідно з правилами користування бібліотекою вид і розмір збитку, нанесеного користувачем.
  2. Бібліотечні працівники мають право:
    1. Брати участь у керівництві ЗНЗ згідно з чинним законодавством.
    2. На вільний доступ до інформації, пов’язаної із завданнями, що стоять перед бібліотекою, а саме: до навчальних програм, планів роботи навчального закладу, його структурних підрозділів.
    3. На підтримку з боку органів освіти різного рівня  та адміністрації навчального закладу в організації підвищення кваліфікації працівників бібліотеки, створення необхідних умов для їх самоосвіти, забезпечення участі у роботі методоб’єднань.
    4. На атестацію згідно з нормативними актами Міністерства освіти та культури України.
    5. На додаткову оплату праці згідно з чинним законодавством.
    6. На щорічну відпустку в розмірі 24 робочих днів та на додаткову оплачувану відпустку відповідно до колективного договору між працівниками та керівництвом ЗНЗ.
    7. На представлення до різних форм заохоченняя, нагород та відзнак, які передбачені для представників освіти і культури.
  3. Бібліотечні працівники несуть відповідальність за:
    1. Виконання трудових відносин згідно з законодавчо-нормативними актами про працю в Україні та колективним договором ЗНЗ.
    2. Дотримання функцій, що передбачені цим Положенням.
    3. Збереження бібліотечних фондів згідно з діючим законодавством.

                     Правила користування бібліотекою

 

  1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Правила користування бібліотекою розроблені на підставі Типових правил користування бібліотеками в Україні, затвердженими наказом Міністерства культури і мистецтв України №275 від 05.05.99 і зареєстрованими в Міністерстві юстиції України №440/3742 від 08.07.99, із змінами і доповненнями, затвердженими наказом Міністерства культури і мистецтв України від 25.05.2001 №319 і зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 22.06.2001 за №538/5729.

1.2. Типові правила користування бібліотеками в Україні, розроблені відповідно до Закону України “Про бібліотеки і бібліотечну справу ”, із змінами і доповненнями, поширюються на мережу діючих бібліотек усіх форм власності та підпорядкування і організацію бібліотечної справи.

2. ПРАВА КОРИСТУВАЧІВ

2.1 Кожний громадянин України, незалежно від статі, віку, національності, освіти, соціального походження, політичних та релігійних переконань, місця проживання, а також підприємства, установи, організації мають право на бібліотечне обслуговування

2.2. Іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами на бібліотечне обслуговування, що й громадяни України.

2.3. Користувачі бібліотеки мають право:

- безоплатно користуватися інформацією про склад бібліотечних фондів через довідково-пошуковий апарат (крім комерційних баз даних);

- безоплатно отримувати консультаційну допомогу в пошуку та виборі джерел інформації;

- безоплатно отримувати в тимчасове користування документи із фондів бібліотеки.

2.4. Користувачі мають право одержати для опрацювання поза бібліотекою не більше 5 доку ментів терміном до 30 днів. Термін користування новими надходженнями, документами підвищеного читацького попиту, періодикою може бути зменшено до 15 днів.

2.5. Користувачі мають право виносити документи за межі бібліотеки, якщо вони записані у формулярі.

Термін користування документами на прохання користувача може бути продовжений, якщо на них відсутній попит інших користувачів.

2.6. Рідкісні та цінні документи, довідкові видання, видаються лише на один день.

2.7. У разі відсутності в бібліотечному фонді потрібних документів користувач має право отримати їх (або копії) з інших бібліотек.

2.8. Особи, які тимчасово проживають у зоні обслуговування бібліотеки, мають право користуватися бібліотекою на загальних засадах.

3. ОБОВ’ЯЗКИ КОРИСТУВАЧІВ

3.1. Для запису до бібліотеки громадяни пред’являють паспорт або документ, що його замінює, учні та працівники школи записуються до бібліотеки автоматичню, ознайомлюються з правилами користування бібліотекою, підписують зобов’язання їх виконувати й дають відомості для заповнення  читацького формуляра.

У разі зміни місця проживання, зазначеного в паспорті, користувач повинен повідомити про це бібліотеку у місячний термін.

3.2. Користуючись документами з бібліотечного фонду, читач повинен дбайливо ставитися до них; при одержан