ADMIN_BAR
Середа, 12.05.2021, 02:07
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Пошук

https://legalaid.gov.ua

Календар
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

https://www.unicef.org/ukraine/

www.mon.gov.ua

http://pedpresa.ua

Зорянська гімназія        Красноградської міської ради

Профспілка

Дистанційне підвищення кваліфікації педагогів за рахунок відпустки – є неприпустимим

4 жовтня 2020 року відзначається професійне свято освітян.

З нагоди професійного свята 5 жовтня 2019 року колектив Зорянського ЗЗСО здійснив екскурсію до Шарівського архітектурно-паркового комплексу. Яскраві враження, нові відкриття спадщини рідного краю, позитивні емоції, чудова компанія сприяли прекрасному відпочинку.

З Днем працівників освіти і науки України! Міцного здоров'я, успіхів, натхнення! Щиро вітаємо ветеранів педагогічної праці! Нових звершень молодим колегам! Всім радості і добра!

 

ПЛАН РОБОТИ профспілкового комітету первинної профспілкової організації профспілки працівників освіти і науки України

Лист ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 11.01.2019р. № 02-8/23 про підвищення заробітної плати у 2019 році

Порядок призначення і виплати державної допомоги сім’ям із дітьми: консультує юрист

https://pon.org.ua/novyny/6919-poryadok-priznachennya-viplati-derzhavnoyi-dopomogi-smyam-z-dtmi-konsultuye-yurist.html

 

Перенесення щорічної відпустки на інший термін:

консультує юрист

З нагоди Дня працівників освіти педагогічний та учнівський колектив  Зорянського ЗЗСО урочисто  вітав вчителів-ветеранів педагогічної праці. До уваги присутніх представили святкові виступи. По завершенню концерту членами Профспілкового комітету було організоване солодке частування. 

Галузева угода між МОН і ЦК Профспілки зі змінами

https://pon.org.ua/uploads/posts/2018-06/thumbs/1528272817_ugoda_sait.jpgНа сайті ЦК Профспілки розміщено тест Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016 -2020 роки (зі змінами у редакції від 19.04.2018).

Як уже повідомлялося, зміни та доповнення до Галузевої угоди на 2016-2020 роки було схвалено на пленумі ЦК Профспілки, що відбувся 19 квітня 2018 року за участі Голови Профспілки Георгія Труханова, голови Федерації профспілок України Григорія Осового, заступника Міністра освіти і науки України Павла Хобзея, членів ЦК Профспілки.

Із Галузевою угодою можна ознайомитися та звантажити у рубриці «ГАЛУЗЕВА УГОДА» на головній сторінці сайту.

https://pon.org.ua

Порядок надання відпустки: коли потрібна заява?

https://pon.org.ua/uploads/posts/2018-06/thumbs/1528269098_zayava.jpgРозпочинається сезон відпусток і питання з оформленням їх належним чином все більше турбують спілчан.

Питання надання відпусток регулюються Законом України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР та окремими положеннями Кодексу законів про працю України.

Зокрема, статтею 10 Закону «Про відпустки» та статтею 79 КЗпП передбачено наступне:

 • черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), і доводиться до відома всіх працівників;
 • при складанні графіків ураховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості їх відпочинку;
 • конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і власником або уповноваженим ним органом, який зобов’язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну.

Отже, про дату початку щорічної відпустки роботодавець зобов’язаний письмово повідомити працівника не пізніше ніж за два тижні до встановленого графіком терміну. Порушення строку такого повідомлення надає можливість працівникові вимагати перенесення щорічної відпустки на інший період.

Письмовим повідомленням у цьому разі може слугувати як окремо складений документ довільної форми, так і підпис працівника про ознайомлення у наказі про надання щорічної відпустки.

Керівним, педагогічним, науковим, науково-педагогічним працівникам, спеціалістам навчальних закладів щорічні відпустки повної тривалості у перший та наступні робочі роки надаються у період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу (ч. 14 ст. 10 Закону «Про відпустки»).

Чи потрібна заява про надання відпустки і коли вона подається керівникові?

Чинне законодавство не зобов’язує працівника подавати заяву, якщо він йде у відпустку в обумовлений у графіку відпусток термін. У такому разі підставою для видання наказу про відпустки буде затверджений графік відпусток.

Якщо працівник відмовляється використати щорічну відпустку у визначений у графіку відпусток час і таке рішення працівника не збігається з інтересами роботодавця, то роботодавець, беручи до уваги те, що остаточне рішення про надання чи ненадання відпустки належить лише до його компетенції, має право в межах, установлених графіком відпусток, без заяви працівника видати наказ про надання йому відпустки.

Проте якщо працівник (за погодженням із роботодавцем) бажає піти у щорічну відпустку в інший, ніж обумовлено графіком відпусток, час або взяти лише частину щорічної основної відпустки, він має обов’язково подати відповідну заяву на ім’я керівника підприємства.

Що містить заява?

У заяві зазвичай зазначається дата початку щорічної основної відпустки (про яку просить працівник) і тривалість відпустки.

Якщо працівник має право ще й на додаткову щорічну відпустку (за роботу із шкідливими і важкими умовами праці; за особливий характер праці тощо), то в заяві він повинен зазначити також підставу для надання такої відпустки.

На заяві керівник підприємства ставить свій підпис, погоджуючись надати щорічну відпустку у вказані в ній терміни, або через певні обставини пропонує перенести її на інший період.

Далі на підставі цієї заяви оформлюється наказ (розпорядження) про надання відпустки, який надається працівникові для ознайомлення.

Юридичний відділ ЦК Профспілки

 

Про атестацію і підвищення кваліфікації

У закладах освіти практично завершується вивчення досвіду роботи педагогічних працівників, що проходять атестацію цього навчального року, готуються документи для підсумкових засідань атестаційних комісій щодо прийняття відповідних рішень за результатами атестації.

Від педагогів надходять звернення з проханням роз’яснити застосування вимог щодо обов’язкової кількості годин підвищення кваліфікації для проведення атестації.

Підвищення кваліфікації є необхідною умовою атестації педагогічного працівника. У Законі України «Про освіту», який набрав чинності з 28.09.2017 р., зазначено, що держава гарантує педагогічним та науково-педагогічним працівникам оплату підвищення кваліфікації (стаття 57), а педагогічні працівники мають право на підвищення кваліфікації, перепідготовку; вільний вибір освітніх програм, форм навчання, закладів освіти, установ і організацій, інших суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації та перепідготовку педагогічних працівників (стаття 54).

Педагогічні та науково-педагогічні працівники мають право підвищувати кваліфікацію у закладах освіти, що мають ліцензію на підвищення кваліфікації або провадять освітню діяльність за акредитованою освітньою програмою. Результати підвищення кваліфікації у таких закладах освіти не потребують окремого визнання і підтвердження.

Законом України «Про освіту» були внесені зміни в інші законодавчі акти, зокрема у Закон України «Про загальну середню освіту». Статтю 27 «Атестація та підвищення кваліфікації педагогічних працівників» доповнено частиною третьою, а саме: «3. Щорічне підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти здійснюється відповідно до Закону України "Про освіту". Загальна кількість академічних годин для підвищення кваліфікації педагогічного працівника впродовж п’яти років не може бути меншою за 150 годин, з яких певна кількість годин має бути обов’язково спрямована на вдосконалення знань, вмінь і практичних навичок у частині роботи з дітьми з особливими освітніми потребами..».

При цьому Міністерство освіти і науки України неодноразово наголошувало на тому, що нові положення про атестацію та положення про сертифікацію педагогічних працівників ще в стадії розробки та обговорення, а їх запровадження передбачається з наступного навчального року.

На сьогодні чинним нормативним документом є Типове положення про атестацію педагогічних працівників, затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10. 2010 №930 (зі змінами і доповненнями), у якому не зазначено будь-яких вимог щодо кількості академічних годин підвищення кваліфікації педагогів.

Враховуючи зазначене вище, при атестації педагогічних працівників у поточному році не має підстав вимагати від педагогів наявності 150 академічних годин підвищення кваліфікації.

 

Корисні посилання:

http://www.fpsu.org.ua/pozitsiya-profspilok

http://obkom.kharkov.ua/

 

1 березня відбулось засідання тристоронньої Робочої групи за напрямом «Охорона праці та соціальний захист» проекту Генеральної угоди на новий строк. В заході взяли участь представники профспілок, органів виконавчої влади та роботодавців.

У ході жвавої конструктивної дискусії обговорено низку важливих пунктів розділу ГУ «Охорона праці та соціальний захист». Говорячи про пункти, що вже вдалося розглянути та обговорити на цьому та попередніх засіданнях, слід зазначити, що профспілкова сторона виступила з такими актуальними пропозиціями:

- Проводити постійний моніторинг із щорічною систематизацією інформації щодо дотримання норм конвенцій МОП, інших міжнародних договорів, учасником яких є Україна, та національного законодавства щодо трудових та соціально-економічних прав громадян, забезпечення прав і гарантій діяльності профспілок та організацій роботодавців, здійснювати обмін інформацією про виявлені факти порушень з метою вжиття заходів до їх усунення. (Вирішили: Перенести у напрям «Соціальний діалог» у редакції: «Здійснювати обмін інформацією про виявлені факти порушень норм конвенцій МОП, інших міжнародних договорів, учасником яких є Україна, та національного законодавства щодо трудових та соціально-економічних прав громадян, забезпечення прав і гарантій діяльності профспілок та організацій роботодавців з метою вжиття заходів до їх усунення».)

- Щорічно проводити навчання 15-20 тис. представників роботодавців, профспілок, органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування з питань охорони праці за кошти Фонду соціального страхування України. (Вирішили: На розгляд СРК в редакції, узгодженій з Виконавчою дирекцією Фонду СС (об’єднано з пунктом 9): 3. Рекомендувати Фонду соціального страхування України щорічно передбачати у бюджеті Фонду кошти на:

3.1. Проведення навчання працівників, які вирішують питання охорони праці, згідно з поданими в установленому порядку заявками роботодавців, профспілок, органів виконавчої влади і місцевого самоврядування;

3.2. Запровадження у 2018 році на національному каналі телевізійного проекту “Безпека праці та життєдіяльності».

 

27 лютого 2018 року у Києві відбулося чергове засідання президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, що мало на меті розгляд нагальних викликів профспілкової роботи в умовах змін законодавства України.

 

Так, для обговорення та прийняття рішень членам президії було винесено наступні питання:

– фінансове забезпечення трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників закладів освіти в умовах запровадження Закону України «Про освіту» в 2018 році;

– стан та динаміка профспілкового членства, мережа організаційних ланок Профспілки.

 

Також запропоновано для розгляду ряд внутрішньоспілкових питань щодо оздоровлення та відпочинку дітей, надання різного роду допомоги, нагородження профспілкових працівників відзнаками Федерації профспілок України та ЦК Профспілки тощо.

 

Голова Профспілки Георгій Труханов розпочинаючи роботу підкреслив, що за останній час відбулася низка змін в законодавстві освітньої галузі та бюджетного процесу, зокрема прийнято Закони України «Про освіту», «Про Державний бюджет України на 2018 рік», внесено зміни до Бюджетного кодексу України. Уряд прийняв низку рішень, які вплинули на рівень життя учительства, і не завжди у позитивну сторону. Тому завданням Профспілки на сьогодні не лише моніторинг дій влади на місцях, а й постійна робота із соціальними партнерами в областях і недопущення звуження існуючих прав та гарантій освітян та молоді.

 

У обгорненні питань участь взяли колеги майже з усіх областей України. Підсумком стало рішення Президії звернутися до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Федерації профспілок України з приводу збільшення обсягів видатків на освіту до розмірів, визначених статтею 78 Закону України «Про освіту», зокрема освітньої субвенції, додаткової дотації місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів загальної середньої освіти, видатків на підготовку кадрів ВНЗ III-IV рівнів акредитації, необхідних для забезпечення трудових прав працівників закладів та установ освіти.

 

ПЛАН РОБОТИ

профспілкового комітету первинної профспілкової організації
профспілки працівників освіти і науки України

Зорянського закладу загальносередньої освіти І-ІІ ступенів

Красноградської районної ради Харківської області

23 квітня члени колективу Ленінської ЗОШ І-ІІ ступенів здійснили поїздку до м. Полтави  з метою перегляду вистави «Остання любов гетьмана» у Полтавському академічному театрі ім. М.В.Гоголя. Долучитися до мистецтва та отримати позитивні емоції працівникам допомогли начальник відділу освіти Красноградської районної державної адміністрації – Турова  А.І. та голова Красноградської районної профспілки працівників освіти і науки України -Циколенко Н.І..

ДОВІРА, ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ і СОЦІАЛЬНА СПРАВЕДЛИВІСТЬ

(Тези програми кандидата на посаду голови ФПУ Олександра Яцуня)

 1. Про становище людей праці

 Сьогодні українці, їх діти та онуки опинилися в кризовій ситуації. Людей "душать" драконівськими тарифами, податками, цінами. На тлі шаленої девальвації та інфляції невпинно знижуються пенсії та заробітні плати, а безробіття і злидні – на порозі кожної української родини. Як асиметрична відповідь на кризу, профспілки мають ініціювати розробку нової державної політики, спрямованої на соціальну справедливість за стандартами ЄС (оплата праці, пенсії, стипендії, зайнятість, безпека робочих місць тощо).

 1. Сучасна профспілкова модель

Інноваційні технології і методи профспілкового навчання. Формування сильної та відповідальної команди. Солідарні дії (як між суб’єктами ФПУ так і на міжнародному рівні). Зворотній зв’язок з первинками. Активізація участі в спільних проектах, отримання європейських грантів. Повернення довіри суспільства до профспілок.

 1. Про соціальний діалог

Компетентна та стійка позиція профспілок у переговорному процесі, паритетні відносини з владою і роботодавцями у соціально-трудовій сфері. Підвищення ступеню довіри громадськості до всіх соціальних партнерів.

 1. Профспілка – інститут громадянського суспільства

Профспілки мають відігравати роль локомотива у процесі становлення в Україні громадянського суспільства, виступати ефективним комунікатором між суспільством і владою.

 1. Про лідерство

Профспілковий лідер – це не професія, а спроможність організувати боротьбу (ненасильницький спротив) і брати на себе відповідальність. Лідер має бути мотиватором для колективу та бути готовим вкласти усі свої фізичні і духовні сили заради людей.

 1. Про модернізацію соціально-трудового законодавства

Необхідно створити умови обов'язкового погодження владою і профспілковою стороною всіх актів соціального характеру. Модернізувати законодавство про профспілки, вирішення колективних трудових спорів, колективні договори і угоди тощо.

 1. Про взаємну відповідальність влади і профспілок

Профспілки повинні тиснути на владу, з метою перекриття можливості неправомірного збагачення олігархів. Спонукати їх стати соціально відповідальними. Участь профспілок у виборах усіх рівнів: від місцевого самоврядування до Верховної Ради України.

 1. Про молодь

Відстоювання: доступної і якісна державної освіти, а також гарантіі першого робочого місця. Довіра до молоді та підтримка їхніх ініціатив – успішне майбутнє профспілок і України.

 1. Про інформацію

Створення сучасних web-сайтів, активне використання ІТ-технологій. Масове входження в соціальні мережі. Оновлення друкованих видань. Формування позитивного іміджу профспілок через ЗМІ, в тому числі телебачення, радіо тощо.

 1. Про майно і фонди

Системний аудит та ефективне використання майнового комплексу ФПУ. Створення страйкового фонду.

В ЄДНОСТІ – НАША СИЛА!

Довідка

Олександр Михайлович Яцунь (50 років) – закінчив Київський технологічний інститут харчової промисловості, кандидат економічних наук, Заслужений працівник освіти і науки України. З 2002 року – заступник, а з 2006 року – голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Серед досягнень:

1) 10 років поспіль за наполяганням профспілкової сторони запроваджена муніципальна надбавка в розмірі 20 % для всіх працівників освіти столиці;

2) активний учасник робочих груп з розробки і прийняття освітянського законодавства;

3) ініціатор створення громадської платформи «Право на страйк».

4) КМОППОіНУ отримала свідоцтво про репрезентативність і є найчисельнішою та активною в Профспілці працівників освіти і науки України.

Олександр Яцунь є учасником Консультативної Ради при Уповноваженому ВРУ з прав людини, членом спілки журналістів України.

До з’їзду Федерації профспілок України

 

24 березня 2016 року відбудеться VII з’їзд найчисельнішого національного профоб’єднання – Федерації профспілок України,  яка об’єднала у свої лавах понад 6 мільйонів членів профспілок.

 

У роботі з’їзду візьмуть участь майже 1000 учасників – 621 делегат від 43 всеукраїнських профспілок й усіх регіональних профоб’єднань, запрошені від міжнародних профспілкових об’єднань, національних профцентрів зарубіжних країн, керівники держави, центральних органів державної влади та управління місцевого самоврядування.

 

З’їзд як вищий керівний орган ФПУ підіб’є підсумки п’ятирічної роботи заслухавши звіт Ради, а також обговорить Стратегію діяльності ФПУ на 2016-2021 роки «Європейський вибір».

 

Окремою резолюцією визначить пріоритети розвитку соціального діалогу з органами державної влади і об’єднаннями організацій роботодавців для забезпечення сталого економічного і соціального розвитку України, виходячи з того, що профспілки завжди були і залишаються прихильниками соціального діалогу, проведення реформ, забезпечення процесів євроінтеграції.

 

Пропонуємо для ознайомлення програму «Довіра, відповідальність і соціальна справедливість» кандидата від Профспілки працівників освіти і науки України на посаду Голови Федерації професійних спілок України Олександра Яцуня.

 

У програмі кандидат наголошує, що сьогодні українці, їх діти та онуки опинилися в кризовій ситуації. Людей «душать» драконівськими тарифами, податками, цінами.

 

На тлі шаленої девальвації та інфляції невпинно знижуються пенсії та заробітні плати, а безробіття і злидні – на порозі кожної української родини.

 

Як асиметрична відповідь на кризу, профспілки мають ініціювати розробку нової державної політики, спрямованої на соціальну справедливість за стандартами ЄС (оплата праці, пенсії, стипендії, зайнятість, безпека робочих місць тощо).

 

 

Напередодні Міжнародного жіночого свята профспілковий комітет Ленінської ЗОШ І-ІІ ступенів здіснив ряд заходів для поздоровлення жінок-членів профспілки зі святом 8 Березня. Найщиріші вітання та побажання було адресовано жінкам-ветеранам праці. У школі відбувся концерт та святкова розважальна програма, організовані власними силами. 
У свято весни та жіночності представниці прекрасної статі мали гарний настрій, приємні сюрпризи- подарунки та безліч щирих вітань.

 

Весна к тебе стучится,
Открывай пошире дверь!
Вместе с ней в гости мчится
Теплый ветер перемен.

И несёт она радость,
И надежду, и добро.
Выгоняет вон усталость,
Сердце согреет тепло!

 

 

За сприяння начальника відділу освіти Красноградської районної державної адміністрації – Турової А.І. , голови Красноградської районної організації профспілки Циколенко Н.І. 20 червня 2015 року працівники Ленінської ЗОШ І-ІІ ступенів для здійснили екскурсію до м. Полтави.
Приємний відпочинок був наповнений цікавим змістом. новими враженнями, позитивними емоціями, дружньою атмосферою екскурсантів.